DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA


Wydatki zrealizowane w ramach kultury fizycznej i sportu w 2021 r.

204 944

+40,26%

do roku 2020


Zdjęcie wręczenie stypendium sportowego przez Burmistrza Dęblina.

20.02.2021 r. podczas XLIII Sesji Rady Miasta Dęblin, Mercedes Szulen otrzymała stypendium sportowe Burmistrza Miasta Dęblin za szczególne osiągnięcia sportowe w 2020 r.

Mianowicie dwukrotnie zajęła II miejsce w XXVI Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym w kategoriach Contemporary Solo oraz Disco Slow Solo.

Zawodniczka dostała również nominację na XIX Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym federacji IDF (International Dance Federation).Największe imprezy sportowe w 2021 r.Jerusalema Dance Challange Dęblin

23 czerwca 2021 r.

Miasto Dęblin chętnie podjęło to wyzwanie. Taniec miał na celu pokazanie, że każdy z nas, powinien dzisiaj dzielić się pozytywnym nastawieniem do życia. Udowodniliśmy, że warto dzielić się szczerym uśmiechem.

Uczestnicy: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Dęblinie; Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie; Mała Rewia Taneczna - MDK Dęblin.

Prowadzący: Instruktor MDK Dęblin Małgorzata Knieć-Sprawka

Patronat: Burmistrz Miasta Dęblin - Beata Siedlecka

Organizator: Miasto Dęblin

Współorganizator: Miejski Dom Kultury w Dęblinie, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Zdjęcie tańczącej młodzieży.
Zdjęcie grupowe dzieci pod pomnikiem "Bohaterskim Lotnikom".


Turniej Tenisa

10 lipca 2021 r.

Pierwszy Singlowy Turniej Tenisa Ziemnego zorganizowany przez Lokalnego Animatora Sportu - Cezarego Podlaskiego pod patronatem Burmistrz Miasta Dęblin. W turnieju uczestniczyło 12 uczniów.

Zdjęcie mężczyzny w białej czapce z daszkiem i kobiety.
Zdjęcie pucharów.


Bieg Tropem Wilczym

5 września 2021 r.

Miasto Dęblin, włączając się w projekt, zorganizował bieg na terenie Cytadeli Twierdzy Dęblin (wejście od Bramy Lubelskiej). Bieg upamiętniający odbywał się na dystansie rodzinnym 1.963 m, sportowym 5.000 m oraz dziecięcym 100 m. Bieg był częścią uroczystości obchodów 100 rocznicy przybycia 15 Pułku Piechoty „Wilków” do Dęblina. W biegu wzięło udział ponad 300 uczestników.

Zdjęcie uczestników w trakcie biegu.
Zdjęcie uczestników na mecie.


Rajd Orlich Skrzydeł Nordikiada Dęblin

10 października 2021 r.

Miejsce startu i mety usytuowane było w Forcie Mierzwiączka Twierdzy Dęblin. Udział wzięły 163 osoby. Uczestnicy zmierzyli się na dwóch dystansach 12 km i 6 km.

Pasjonaci chodzenia z kijkami między innymi przybyli do Dęblina z: Annopola, Białej Podlaskiej, Garwolina, Świdnika, Jastkowa, Lublina, Puław, Ryk, Sandomierza, Zwolenia, Łęcznej, Krasnobrodu i Kozienic. Liczna grupa reprezentowała również Dęblin. W rajdzie wzięli udział pracownicy Urzędu Miasta Dęblin: Aleksandra Szponder, Magdalena Czajkowska oraz Jan Cydejko.

Gościem specjalnym - gwiazdą imprezy była Mariola Pasikowska - wulkan energii i pozytywnych emocji. Poprowadziła rozgrzewkę, rozciąganie, pokaz techniki i wyruszyła na trasę z grupą na dystansie 6 km.

Wszyscy walkerzy byli pod opieką wykwalifikowanych instruktorów. Podczas wydarzenia prowadzona była zbiórka publiczna na rzecz Fundacji Hospicjum Razem Możemy Więcej.

Zdjęcie osób w Forcie Mierzwiączka Twierdzy Dęblin.
Zdjęcie osób z kijkami nordic wolking.
Zdjęcie osób trzymających w górze kijki nordic walking.
Zdjęcie grupowe osób z kijami nordic walking.